niedziela, 18 czerwca 2017

Manga "Ludzie i Demony"

Nadszedł czas na uporządkowanie wszystkiego, co ukazało się na tym blogu do dnia dzisiejszego. Rozpocznijmy od fabuły. Akcja mojej mangi pt.”Ludzie i Demony” toczy się w świecie, w którym magia i technologia wzajemnie się uzupełniają (niczym w starej grze komputerowej pt.: „Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi”).


Głównymi bohaterami (na chwilę obecną) są trzy osoby: Misaka, Kira Kirihara oraz nastolatek o imieniu Garian.


Bohaterom przyszło żyć w świecie, w którym ludzie dzielą się na dwie kategorie, wrażliwych i niewrażliwych na magię. Jest to barwny świat, w którym na pozór nie ma dyskryminacji. Kira jest policyjnym detektywem, chociaż urodziła się jako człowiek nie przejawiający wrażliwości na magię. Z drugiej strony Misaka, jej partnerka i przyjaciółka jest czarodziejką Czwartego Kręgu.


Akcja mangi w pierwszych rozdziałach toczy się w mieście Zintarion, stolicy Kraju Ognia. Miasto cały czas rysuję, a jego obecny wygląd oraz mapę możecie zobaczyć poniżej:
To próbna mapa, w oryginalnej mandze zapewne ją poprawię i udoskonalę. W każdym razie nazwy miast i krajów oraz ich lokalizacja już się nie zmienią.Rozdział 1:
            Wprowadzenie do rozdziału 1:
            W mieście Zintarion w ciągu miesiąca doszło do czterech brutalnych morderstw. Ofiarami za każdym razem były kobiety nie przejawiające wrażliwości na magię, w wieku dwudziestu kilku lat. Śledztwo prowadzą dwie  uzdolnione policjantki, Pani detektyw Kira Kirihara, która również urodziła się jako człowiek nie potrafiący posługiwać się magią oraz czarodziejka Czwartego Kręgu o imieniu Misaka.
            Wszystkie ofiary zginęły w ten sam sposób, zostały skrępowane i zabite sztyletem. Za każdym razem sprawca lub sprawcy malował krwią ofiary magiczne symbole, których przeznaczenie jest bardzo tajemnicze.

            Policja jest przekonana, że sprawca (lub jeden ze sprawców) potrafi posługiwać się magią i prawdopodobnie należy do jakiejś sekty, taki sposób odbierania życia jest zapewne czymś w rodzaju magicznego rytuału, którego przeznaczenie pozostaje niejasne. Poza tym dowodem umiejętności magicznych sprawcy jest magia runiczna, którą zastosowano podczas wszystkich czterech morderstw (za każdym razem na drzwiach mieszkania osoby zamordowanej namalowano „Runę Ciszy”, która sprawia, że mieszkanie staje się dźwiękoszczelne – dzięki temu żaden z sąsiadów nie słyszał krzyku mordowanej ofiary. Taką samą runę z jakiegoś powodu morderca malował przy ciele ofiary. 

Czegoś takiego mógł dokonać tylko ktoś na poziomie minimum czwartego stopnia w posługiwaniu się sztuką magiczną).

Runa Ciszy namalowana na drzwiach.


To tylko taki próbny wycinek z mangi, którą rysuję. W oryginalnej wersji będzie to wszystko wyglądało o wiele lepiej ;)

To tylko taki próbny wycinek z mangi, którą rysuję. W oryginalnej wersji będzie to wszystko wyglądało o wiele lepiej ;)

To tylko taki próbny wycinek z mangi, którą rysuję. W oryginalnej wersji będzie to wszystko wyglądało o wiele lepiej ;)


            Początek rozdziału 1:
    
Akcja rozdziału pierwszego rozpoczyna się na miejscu zbrodni, czyli w mieszkaniu, które wynajmowała zamordowana dziewczyna. Na miejscu zbrodni poznajemy Misakę oraz Panią detektyw Kirę Kiriharę, która ogląda ciało i stara się dostrzec podobieństwa do trzech poprzednich morderstw.

To właśnie tam zamordowano czwartą ofiarę.

           

Kilka ciekawostek, które pokazują barwność świata, który tworzę:

Ten rysunek jest cały czas w budowie. Prawdopodobnie również wykorzystam go w pierwszym rozdziale. 

Poniżej zbliżenia na te małe tablice z powyższego rysunku:W moim świecie poza magią bardzo ważną rolę pełnią portale:

Garian przy portalu rozmawia przez smartfona.
Garian

Garian


Garian

Mieszkanie Pani detektyw Kiry Kirihary:


Kilka odważniejszych rysunków z mieszkania Pani detektyw:


Na koniec zdradzę jeszcze kilka szczegółów dotyczących fabuły:Mam jeszcze sporo rysunków i mnóstwo pomysłów. Strasznie się nakręciłem na stworzenie własnej mangi :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Najpopularniejsza posty